O Fundacji Kultura NGO

Opinia o wolontariacie:

W Fundacji zajmuję się promocją portalu pozarządowe.pl i nie tylko. Dzięki temu rozwijam swoje umiejętności oraz zbieram nowe doświadczenia. Co mnie cieszy poznaje mnóstwo wspaniałych osób, które posiadają różne pasje oraz zainteresowania. Jeśli jesteś osobą aktywną, która chce zrobić coś dobrego, a przy tym użytecznego dołącz do nas 🙂

Ela Nguyen Chi, wolontariuszka przy działaniach promocyjnych

Opinia o wolontariacie:

Bycie wolontariuszem w Fundacji Kultura NGO sprawiło, iż zaczęłam dostrzegać ogrom możliwości, jakie dają organizacje pozarządowe. W każdym zakątku Polski znajduje się mnóstwo stowarzyszeń i zrzeszeń pozwalających poszerzać horyzonty, wiedzę zarówno o regionie jak i całym świecie. Inspirująca jest świadomość, że na każdym kroku czekają nowe możliwości i pomoc niezbędna do zdobycia nowych umiejętności. Zespół pozarządowe.pl jest świetny, pełen wesołych i twórczych ludzi, dzięki którym przekonałam się, że warto poświęcić swój czas i zaangażowanie na tak wspaniały projekt.

Izabela Szczerbińska, wolontariuszka-redaktorka

 

Opinia o wolontariacie:

Współpraca z Fundacją Kultura NGO jest dla mnie idealną okazją do poprawy warsztatu dziennikarskiego i większej aktywności społecznej. Pozwoliła mi ona na rozwój umiejętności, a także zdobycie informacji na temat wielu ciekawych organizacji. Współpraca jest przyjacielska i pozwala na elastyczność w zakresie poświęcanego czasu, a uwagi od redakcji są pomocne i rzetelne. Polecam!

Justyna Frankowska, wolontariuszka – redaktorka

Opinia o wolontariacie:

Współpraca z Fundacją Kultura NGO była przejrzysta, zawsze z informacją zwrotną. Osoby współpracujące miłe, pomocne. Atmosfera przyjazna. Poza tym dowiedziałam się więcej o istnieniu organizacji pozarządowych, które pełnią bardzo ważną funkcje w kraju.

Iwona Pastusiak, wolontariuszka obsługująca system CMS

Opinia o wolontariacie:

Wolontariat w fundacji KULTURA NGO to czysta przyjemność. Przyczyniam się do szerzenia idei, w którą wierzę (bezinteresowna pomoc) w przemiłej atmosferze i w takim zakresie, jaki jestem w stanie w danej chwili zaoferować. Współpracując z Kulturą NGO zawsze można liczyć na dużą elastyczność, szacunek, żywy kontakt i informację zwrotną na temat wykonanej pracy. I choć na spotkaniach w Gdańsku poznać można ciekawe osoby, to wolontariat polecam wszystkim, bez względu na miejsce zamieszkania 🙂

Ewa Długołęcka, wolontariuszka-redaktorka oraz przy działaniach promocyjnych

Opinia o wolontariacie:

Współpraca z Fundacją Kultura NGO  wpłynęła  na duża motywację w kierunku rozwoju zawodowego.  Podczas pracy  w fundacji miałam  możliwość wykorzystania swoich kompetencji oraz rozwoju nowych.  Elastyczne podejście oraz  dzielenie się wiedzą to bardzo istotne punkty w dzisiejszych czasach, które realizuje fundacja. Zawsze można liczyć na  to, iż  w razie wątpliwości otrzymamy konkretne wskazówki i pomoc. Wolontariat umożliwił  mi także poznanie wielu ciekawych aspektów dotyczących działania organizacji pozarządowych. Polecam!

Beata Mormol, wolontariuszka-grafik

Opinia o wolontariacie:

Przygodę z wolontariatem w Fundacji Kultura NGO uważam za bardzo ciekawe i cenne doświadczenie. Początkowo zajmowałam się tłumaczeniem i pisaniem tekstów na pozarządowe.pl o organizacjach działających w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie zaangażowałam się w prowadzony przez Fundację Projekt Familijny. Cieszę się, że jestem częścią tego zespołu. Kiedy pojawiają się jakieś pytania i niejasności wszystko jest na bieżąco rozwiązywane. Cenię sobie również przyjazną atmosferę panującą podczas spotkań. Dzielenie się doświadczeniami i radami jest dla mnie bardzo cenne. Każdemu, kto ma trochę wolnego czasu i jest ciekawy tego, jak działają organizacje pozarządowe, polecam współpracę z Fundacją.

Kinga Ustianowska, wolontariuszka-tłumaczka, redaktorka, organizatorka eventów

Opinia o wolontariacie:
Współpracuję z fundacją już od kilku miesięcy i ogromnie sobie tę współpracę chwalę. Dzięki niej znalazłam motywację do pisania własnych tekstów oraz badania świata organizacji pozarządowych. Pracownicy fundacji bardzo wspierają swoich wolontariuszy, a kontakt z nimi jest zawsze samą przyjemnością. 🙂 Udzielanie się w Fundacji KULTURA NGO daje mi niesamowitą satysfakcję i gorąco zachęcam innych do zostania wolontariuszami. Na pewno nie będziecie żałować, a wiele się nauczycie!

Agnieszka Okuniewska, wolontariuszka-tłumaczka

Opinia o wolontariacie:
Dzięki byciu wolontariuszką w Fundacji Kultura NGO nauczyłam się pisać informacje prasowe, zwiększyłam wiedzę dotyczącą organizacji pozarządowych oraz twórczo spędziłam czas. Dostałam wiele cennych rad o tym jak napisać ciekawy lead do artykułu oraz stworzyć przyciągający tytuł. Poza tym udział w tworzeniu portalu dał mi dużą satysfakcję i motywację do dalszej pracy
Karolina Hecold, wolontariuszka-redaktorka

Opinia o wolontariacie:
Bardzo podoba mi się współpraca z fundacją Kultura NGO. Cieszę się, że mogąc przygotowywać treści na serwis pomagam, równocześnie poszerzając własne doświadczenie. Na plus jest możliwość zaoferowania dowolnej ilości swojego czasu. Poza tym bardzo sympatyczny i rzetelny kontakt.
Aleksandra Wajgert, wolontariuszka-redaktorka

Opinia o wolontariacie:
W pozarządowe.pl jestem odpowiedzialna za tworzenie strony tekstowej, zgłosiłam się, ponieważ chcę szkolić swój warsztat pisarski, a jest to niebywała okazja. Współpraca z fundacją jest dobra i atmosfera sympatyczna. Sama decyduję o tym, ile godzin poświęcę w ciągu tygodnia, na wykonanie zadania, mam dowolność interpretacji tłumaczeń, które otrzymuję, a po każdym przygotowanym materiale, otrzymuję odpowiedź zwrotną, dotyczącą jakości wykonanego zadania. Cenne uwagi, są jak darmowe szkolenia w ramach warsztatu pisarskiego. Serdecznie zapraszam do podjęcia współpracy, dołącz do nas w każdym wieku 🙂
Luiza Makowska, wolontariuszka-redaktorka

Opinia o wolontariacie:
Pracując dla Fundacji Kultura NGO, poznałam kilka dziennikarskich sztuczek, które będę mogła wykorzystać w przyszłości, a tłumaczenia dla portalu pozarządowe.pl, były dla mnie świetną okazją do pracy z językami obcymi. Dzięki temu poczułam, że robię coś dobrego, nie tylko dla siebie, ale też i dla innych. Ponadto praca przebiegała w miłej atmosferze i zawsze mogłam liczyć na cenne wskazówki eksperta. Nie da się też ukryć, że dowiedziałam się wielu rzeczy na temat organizacji pozarządowych – szczególnie tych zagranicznych. Mogę więc śmiało stwierdzić, że współpraca z Fundacją, to doskonała szansa na poszerzenie swoich horyzontów.
Joanna Niedźwiedzka, wolontariuszka-tłumaczka

Opinia o wolontariacie:
Wolontariat w Fundacji Kultura NGO daje mi możliwość poszerzania swoich kompetencji, zarówno zawodowych, jak również społecznych. Mobilizuje mnie do podejmowania nowych wyzwań, tworzenia nowych form, używania nieznanych mi wcześniej technik. Pracami wykonanymi dla pozarządowe.pl mogę pochwalić się w swoim portfolio. Każdą wątpliwość dotyczącą moich zadań mogę swobodnie przedyskutować mailowo z koordynatorką, a to że jesteśmy w innych miastach nie stanowi żadnego problemu. Wolontariat w Fundacji Kultura NGO mogę polecić każdemu, kto szuka nowych wyzwań i chce się rozwijać w dziedzinie, którą obrał.
Katarzyna Miniewicz, wolontariusz-grafik

Opinia o wolontariacie:
Współpracę z Fundacją oceniam bardzo pozytywnie – zadania były interesujące, przy jednocześnie jasno sformułowanych oczekiwaniach. Była to także okazja, aby samemu zdobyć dużo wiedzy na ten temat i dostrzec, jak istotną rolę potrafią odegrać organizacje pozarządowe, które w naszym kraju nie mają najczęściej zbyt dużej promocji ani rozgłosu. Szczególnie też chciałbym podkreślić doskonałą komunikatywność i ogromną życzliwość w kontakcie e-mailowym, pozwalającym na bieżąco rozwiewać wszelkie wątpliwości i ułatwić zmierzenie się z powierzonymi zadaniami nawet przy braku wcześniejszej styczności z tematem organizacji pozarządowych.
Marcin Bentkowski, wolontariusz– tłumacz

Opinia o wolontariacie:
Wolontariat w Fundacji KULTURA NGO jest doskonałą okazją, by poszerzyć swoje myślowe horyzonty i wzbogacić portfolio. Co najważniejsze, współpraca przebiega w miłej atmosferze, wolontariusze traktowani są z należytym szacunkiem. Po każdym wykonanym zadaniu można liczyć na informację zwrotną i cenne wskazówki, co motywuje do dalszej pracy i rozwoju. Naprawdę warto spróbować! 🙂
Martyna Pałys, wolontariuszka-tłumaczka