23 listopada, 2022
Doskonała polska literatura

Doskonała polska literatura

Polscy pisarze są osobami bardzo znanymi. Nie tylko tak znane nazwiska, jak Mickiewicz, Słowacki, Sienkiewicz, Reymont, Tokarczuk są wspominane. Jest wielu pisarzy, których sława jest mniejsza, ale dzieła sztuki są niezapomniane. Polscy pisarze tworzą wyjątkowe dzieła, po które sięgają tysiące czytelników. 

Jacy pisarze obecnie są popularni?

Po zdobyciu Nagrody Nobla popularna stała się Olga Tokarczuk. Bardzo znany jest Andrzej Sapkowski, tworzący literaturę science fiction. Znane są pisarki tworzące literaturę dla kobiet: Krystyna Kofta, Manuela Gretkowska, Katarzyna Grochola. Dzieła takich pisarek są popularne, kupowane i pożyczane z bibliotek. Warto po nie sięgać i miło spędzać czas na takiej lekturze. Literatura rozwija, sprawia, że czytelnikom poprawia się styl wypowiedzi. Młodzież za mało czyta, nie jest zainteresowana poznawaniem literatury, woli spędzać czas na surfowaniu w internecie. Nie jest to dobry wybór. Polskich pisarzy jest wielu, zasługują na poznanie. W XXI wieku popularność zdobył Marek Krajewski, twórca postaci Eberharda Mocka i piewca przedwojennego Wrocławia. Jego książki są znane i lubiane, coraz więcej osób sięga po nie i napawa się taką lekturą. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzieła należą do znanych i bardzo lubianych. Warto sięgać po to, co tworzą polscy pisarze, autorzy licznych powieści, reportaży – Mariusz Szczygieł pisał o Polsce, a ostatnimi czasy opisuje Czechy, przybliżając ten kraj Polakom. Polscy pisarze chętnie sięgają po książki, rozkoszują się nimi i miło spędzają czas na takiej lekturze. 

Jaki prezent najlepiej kupić?

Nie ma nic lepszego od książki – nie musi to koniecznie być twórczość Mickiewicza czy Słowackiego. Mama lub ojciec na pewno ucieszą się z jednej książki Marka Krajewskiego. Zakup całej kolekcji może być dość kosztowny, ale jedną książkę można nabyć w naprawdę dobrej cenie. Wystarczy opakować ją w papier lub włożyć do efektownej papierowej torby, do tego dołącza się słodki upominek i już mamy piękny świąteczny prezent. Jest to sprawa jak najbardziej rekomendowana. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.