5 lutego, 2023
Lekcje życia, proces trzystopniowy

Lekcje życia, proces trzystopniowy

Doszedłem do wniosku, że bez względu na to, czego chcesz od życia, istnieje proces składający się z trzech kroków.

Pierwszy krok jest stworzyć decyzje. Ty potrzebujesz decydować jeżeli ty chcesz chudnąć, rzucać palenie, save pieniądze, znajdować zgodnego partnera, spędzać więcej czas z twój dziećmi, zaczynać biznes, ochotnika… ty dostajesz pomysł. Cokolwiek to jest chcesz zrobić, pierwszym krokiem jest zdecydować i mam na myśli naprawdę zdecydować, że chcesz to zrobić. Po prostu mówienie tego do śmierci nie jest podjęciem decyzji, podjęciem wysiłku i pójściem naprzód po podjęciu decyzji jest. Więc po pierwsze, zapisz decyzję, którą podjąłeś.

Następny krok to ten największy, to zobowiązanie. Zobowiązanie jest punktem potknięcia dla tak wielu. Mówią i mówią o decyzjach, zamierzam schudnąć, zamierzam założyć własną firmę, zamierzam przestać palić, itp.

Zobowiązanie oznacza podjęcie kroków w celu wypełnienia decyzji, którą podjąłeś. Zrobienie planu, aby iść naprzód. Jeżeli Twoim postanowieniem jest spędzanie większej ilości czasu z dziećmi, zdecyduj, w jakie dni i o której godzinie będziesz z nimi przebywać i sporządź listę rzeczy, które mógłbyś z nimi robić. Lub jeżeli ty decydujesz ochotnika, robi listę twój interesy, i wtedy dopasowywać to organizacja która potrzebuje ochotników.

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć działalność gospodarczą, to zrób plan, jak chcesz postąpić. Jeżeli ty decydowałeś save pieniądze, ty potrzebujesz robić koncentrować wysiłek i zobowiązanie robić temu.

Zobowiązanie jest jak ty iść realizować decyzję i ty musisz trzymać się twój zobowiązanie lub ty jesteś z powrotem w decyzi etapie i to jest „no man’s land”.

W porządku, podjąłeś decyzję i zobowiązałeś się do niej, teraz ostatnim krokiem jest Sukces. Nie myśl, że to już koniec. Jako były palacz wiem, że musisz się nadal angażować każdego dnia, aby nadal odnosić sukcesy. To samo dotyczy tych z nas, którzy starają się utrzymać wagę, a prawdopodobnie najbardziej znanym ciągłym wysiłkiem jest wysiłek alkoholika – pomyśl o AA i trwającym procesie.

Więc, podejmij decyzję, zaangażuj się w nią, a odniesiesz sukces, pod warunkiem, że nadal będziesz się angażować w swoją decyzję.

Życzę ci wszystkiego najlepszego w każdej decyzji, którą podejmiesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.