5 lutego, 2023
Relaks we Włoszech

Relaks we Włoszech

Włochy to jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Jest to piękny kraj, pełen atrakcji. Można w nim zobaczyć przepiękne zabytki, nacieszyć się pogodą i spróbować specjałów oraz win, które są bajeczne. Do Włoch można polecieć samolotem, a na miejscu wynająć aut. Dobrze jest podróżować z Wrocławia do Bergamo, a stamtąd do pobliskiego Mediolanu. Zwiedzanie tych miast to doskonały pomysł, ponieważ Bergamo jest niewielkie, malownicze, a Mediolan jest stolicą mody, biznesu i przemysłu. W tym mieście można zatracić się bez pamięci. We Włoszech warto pytać o ceny, ponieważ cenniki bywają nieaktualne. Warto wziąć ze sobą butelkę filtrującą, ponieważ półlitrowa woda mineralna w centrach dużych miast kosztuje 2,5, a nawet 3 euro. Jest to bardzo wysoka cena, a to nikomu nie jest potrzebne. Obiady lepiej jadać dalej od centrum – w dużych miastach centralnie ulokowane restauracje są zaporowo drogie, a pełny obiad kosztuje nawet 50 euro. Dla Polaka takie ceny są naprawdę wysokie. Za 10 euro z dala od centrum można zjeść jedno pożywne danie. I to jest naprawdę wystarczające. Wiele świetnych artykułów o zwiedzaniu Włoch możesz zobaczyć na https://drogawolna.edu.pl/atrakcje/wlochy/

Kawa przy barze

Kawę należy pić przy barze, jest to tańsze i bardziej efektywne rozwiązanie. Toaleta w kawiarni jest za darmo, a uliczna toaleta kosztuje nawet 2 euro, co stanowi wysoką kwotę. Warto zwracać uwagę na takie drobiazgi, aby nie przepłacać bez sensu i potrzeby. Niejedna osoba doceni takie podejście i będzie chętnie korzystała z tego, co dobre, tańsze i w przyzwoitej cenie. Restauracje dla turystów to pułapka – jedzenie często jest niesmaczne, drogie, a w pobliżu Włosi zajadają się smakołykami. Jeśli w pubie czy trattorii Włochów nie widać to takie miejsce należy omijać szerokim łukiem. Najlepiej jest jadać tam, gdzie jedzą Włosi – będzie smacznie i taniej. Takie są zasady. Nie należy słuchać naganiaczy, którzy zapraszają do restauracji, lecz kierować się własną wiedzą, rozumem i szukać tego, co naprawdę najlepsze. Dobrej jakości jedzenie jest ważne, a we Włoszech chcemy przecież jeść smacznie i bardzo zdrowo. Należy pamiętać, że w sierpniu są wakacje i włoskie plaże są niesamowicie zatłoczone. Warto o tym pamiętać i we Włoszech omijać sierpień. Wrzesień to lepszy miesiąc na włoskie wakacje, a maj lub czerwiec we Włoszech także mają niezapomniany urok. Warto o tym zawsze pamiętać. 

Czego nie należy oczekiwać we Włoszech?

We Włoszech nie warto spodziewać się punktualności, obfitych śniadań i pośpiechu. Włochy to kraj pełen luzu, słońca, a na śniadanie serwowane są słodka bułeczka lub rogalik, a do tego kawa. Takie są włoskie zwyczaje i należy je zaakceptować w pełni. Nie ma co oczekiwać, że Włosi zmienią się dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.